Konferencja / Conference
Kielce 2018

17 września 2013

„Zdrowie nie jest towarem” – 29 września 2013. Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie w ramach kampanii „Schizofrenia – Otwórzcie Drzwi”

Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych jest organizacją, która od 1992r. bezpośrednio zajmuje się osobami przewlekle chorującymi psychicznie i angażuje się kolejny raz w program Schizofrenia Otwórzcie Drzwi.
Tegoroczne obchody Dnia Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie w ramach kampanii „Schizofrenia – Otwórzcie Drzwi” odbędą się 29 września 2013r. w Ośrodku Rehabilitacyjno Wypoczynkowym „Zacisze” w Jedliczach koło Łodzi pod hasłem „Zdrowie nie jest towarem”.
Spotykamy się, aby wspólnie działać w proteście przeciwko piętnu i dyskryminacji osób chorych na schizofrenię, by wspierać osoby chorujące psychicznie w ich społecznej i zawodowej integracji.
Na to wydarzenie złożą się festyn z licznymi atrakcjami między innymi koncert, pokazy jazdy konnej, prezentacje prac podopiecznych naszych ośrodków, atrakcje dla dzieci, dorosłych i wiele innych.
Udało się namówić do współpracy Naszych wspaniałych Ułanów oraz pana Pawła Apoliniarskiego, istnieje duża szansa, że przyjedzie także Straż Miejska.
Ponadto zaprezentują się Nasi wolontariusze i podopieczni w kilku konkurencjach oraz dla wszystkich gości odbędzie się poszukiwanie lisiej kity z ziemi.
Jeżeli zechcą Państwo uczestniczyć z Nami w tym jakże ważnym dniu to proszę o kontakt Karolina Szewc 508325180 bądź na adres kszewcu@gmail.com.
Karolina Szewc