Konferencja / Conference
Kielce 2018

13 września 2012

Śląski Rajd Konny Osób Niepełnosprawnych

Śląski Rajd Konny Osób Niepełnosprawnych
Katowice – Wisła 20 - 22.09.2012

III Śląski Rajd Bez Barier
Turystyka, rekreacja, integracja


Ośrodek Hipoterapeutyczny „PADOK” włączając się w III Śląski Rajd Bez Barier podjął się organizacji Śląskiego Rajdu Konnego Osób Niepełnosprawnych na trasie Katowice – Wisła.

W rajdzie konnym weźmie udział ok. 45 osób niepełnosprawnych na co dzień korzystających z zajęć hipoterapii lub trenujących sporty jeździeckie (parajeździectwo, Olimpiady Specjalne) na terenie Śląska.

Każdy dzień rajdu podzielony będzie na cztery ok. 1,5 godzinne odcinki, trzy pokonają konno osoby niepełnosprawne, a jeden wolontariusze sprawnie jeżdżący konno.

Trasa rajdu ustalona jest tak, aby wyjeżdżając z Ośrodka Hipoterapeutycznego „PADOK” w Katowicach – Janowie dotrzeć do amfiteatru w Wiśle wykorzystując maksymalnie ścieżki leśne i polne oraz malownicze nadwiślańskie dróżki.

22.09.2012 o godz. 14.00 w wiślańskim amfiteatrze zakończenie Konnego Rajdu zostanie połączone z Finałem III Śląskiego Rajdu Bez Barier odbywającego się pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, którego organizatorami są Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „SKARBEK” oraz Mysłowicki Oddział PTTK.

Michał Stogniew
Ośrodek Hipoterapeutyczny „PADOK”
tel. 692-897-026
stogniew@poczta.fm
www.padok.net