Konferencja / Conference
Kielce 2018

19 czerwca 2012

Śpiewnik hipoterapeutycznyŚpiewnik, który mają Państwo przed sobą powstał z potrzeby udoskonalenia i urozmaicenia pracy hipoterapeutów.
Jest to zbiór piosenek o tematyce związanej z koniem i jego środowiskiem. Części z niech towarzyszą zabawy ruchowe możliwe do wykonania na lub przy koniu. Śpiewnik składa się z 6 rozdziałów zróżnicowanych tematycznie.
Mimo, że zbiór ten powstał z myślą o hipoterapeutach, może być również atrakcyjną pomocą w pracy w przedszkolach czy w edukacji wczesnoszkolnej podczas zajęć rytmicznych, przyrodniczych, korekcyjnych, i edukacyjno-wychowawczych.
Niektóre z przedstawionych tu zabaw zostały dodatkowo opisane dla ułatwienia ich realizacji. Większość zabaw ze względu na swoją prostotę lub sugestię zawartą w tekście piosenki pozostawiono bez dodatkowych opisów.
Każda z piosenek oprócz tekstu zapisana jest również w formie nutowej, oraz opatrzona chwytami gitarowymi.
Dodatkowo dla ułatwienia zapoznania się z zawartością śpiewnika i jego wykorzystania podczas zajęć terapeutycznych wszystkie piosenki umieszczone w śpiewniku nagrane są na płycie CD stanowiącej integralną część publikacji.
Śpiewnik hipoterapeutyczny zostaje wydany w roku obchodów XX-lecia Polskiego Towarzystwa Hipoterapeutycznego i stanowi symboliczne wręcz podsumowanie dotychczasowych dwudziestu lat pracy polskich hipoterapeutów i wspaniały prezent nie tylko dla nich, ale i dla ich następców.

(cena: 30 zł + koszty wysyłki)

Anna Strumińska
Prezes
Polskiego Towarzystwa Hipoterapeutycznego

Warszawa, 26 maja 2012 r.