Konferencja / Conference
Kielce 2018

28 czerwca 2012

Wojewódzkie Zawody Jeździeckie Osób Niepełnosprawnych w Janowie - 16.06.2012


W sobotę 16 czerwca w Ośrodku Hipoterapeutycznym „PADOK” w Katowicach odbyły się Wojewódzkie Zawody Jeździeckie Osób Niepełnosprawnych oraz VIII Regionalny Mityng w Jeździe Konnej Olimpiad Specjalnych.
Przy pięknej pogodzie i licznie zgromadzonej publiczności w zawodach wzięło udział 51 zawodników. Rywalizacja odbywała się w wielu konkurencjach. Zawodnicy niepełnosprawni intelektualnie wzięli udział w konkurencjach jeździeckich Olimpiad Specjalnych, a niepełnosprawni ruchowo rywalizowali w paraujeżdżeniu.
Imprezę rozpoczął występ orkiestry KWK Murki-Staszic a uroczystego otwarcia dokonała radna Miasta Katowice Pani Maria Sokół. Podczas gdy zawodnicy rywalizowali na maneżu, kibice mogli skorzystać z licznych atrakcji. Były to m.in.: gry i zabawy, przejażdżki bryczką, zabawa z psami, stoiska z pamiątkami oraz baza gastronomiczna. Oczekiwanie na werdykt jury uświetnił pokaz tresury konia czystej krwi arabskiej. Imprezę honorowym patronatem objęli: Prezydent Miasta Katowice Piotr Uszok i Polskie Towarzystwo Hipoterapeutyczne.
Uroczystej dekoracji zawodników dokonał poseł na Sejm RP Pan Marek Plura.
Wszyscy zmęczeni, ale w dobrych humorach już szykują się do rywalizacji i kibicowania na kolejnych zawodach.


Prezes S. H. H. i Ś.
Michał Stogniew
tel. 692-897-026
stogniew@poczta.fm