Konferencja / Conference
Kielce 2018

18 maja 2012

Kongres HETI w Atenach

W dniach 24-27 kwietnia 2012 roku w Atenach (Grecja) odbył się XIV Kongres Terapeutycznej Jazdy Konnej FRDI (Federation of Riding for the Disabled International) obecnie HETI ( Federation of Horses in Education and Therapy International).

Kongres zgromadził hipoterapeutów z całego świata, w tym liczną, bo 10–osobową delegację z Polski. Polscy hipoterapeuci przedstawili 10 referatów, które spotkały się z żywym odbiorem słuchaczy.

Oto referaty, które zostały zaprezentowane na kongresie w Atenach, a które będzie można usłyszeć także na zbliżającej się konferencji hipoterapeutycznej w Warszawie (26-27 maja 2012 r.):
--- Barbara Gąsiorowska, Karolina Zaruska - Hand. Development of functions and stimulation during hippotherapy
--- Alicja Paszkiewicz – Possibilities of application of NDT Bobath method during Hippotherapeutic sessions
--- Anna Strumińska, Karolina Zaruska – The application of therapeutic horse-riding in the struggle for improvement of motor functions of children with the Asperger Syndrome
--- Michał Kaczor - Drawing as a diagnostic method and way to evaluate child’s attitude to hippotherapy
--- Aleksandra Szymańska – Equine facilitated psychotherapy for women overcoming depression
--- Magdalena Fiejdasz - The influence of hippotherapy on emotional response and behaviour of under-aged in Youth Borstal
--- Natalia Smagacz – Application of the training scale of the rider in paradressage
--- Iwona Jeziorska, Dominika Ustjan – The hygiene of the hippotherapist work
--- Joanna Dzwonkowska – Hippotherapeutic Dictionary of AAC English-Finnish-Polish.

Największe zainteresowanie wzbudził referat dr Jerzego Krężel „Scientific or non-scientific approach to hippotherapy - Which one to choose and why?”, który po raz pierwszy został zaprezentowany na konferencji hipoterapeutycznej w Krakowie w 2010 roku.