Konferencja / Conference
Kielce 2018

10 marca 2017

warsztat doskonalący dla hipoterapeutów: „Komunikacja wspierająca – inspirowana NVC, zwana językiem serca, żyrafy” 22.04.2017

warsztat objęty patronatem Polskiego Towarzystwa Hipoterapeutycznego
Warsztat przeznaczony jest dla osób, które są zainteresowane rozwojem osobistym i poszerzaniem kompetencji zawodowych – doskonaleniem umiejętności komunikacyjnych. Do udziału w warsztacie zapraszam, zarówno początkujących, jak i doświadczonych instruktorów rekreacji ruchowej ze specjalnością hipoterapia oraz specjalistów będących instruktorami jazdy konnej – rehabilitantów, fizjoterapeutów, psychologów, pedagogów specjalnych – czynnie prowadzących kierunkowe zajęcia terapeutyczne z udziałem konia.
Celem warsztatu jest zwiększanie świadomości nawyków językowych i ich wpływu na jakość relacji, ćwiczenie rozpoznawania indywidualnych schematów reagowania w sytuacji pracy oraz analizowanie sytuacji trudnych.
Omawiane przykłady oraz aktywny udział w spotkaniu wyposaża uczestników w narzędzia skutecznej i sprawnej komunikacji, możliwe do natychmiastowego zastosowania tak, by małymi krokami, zarówno w relacji z dorosłymi, jak i z dziećmi, mówić i słuchać, wzajemnie się umacniając i rozwijając.
TERMIN: 22 kwietnia 2017r.
KOSZT: 175,00 – 250,00 PLN (w zależności od woli uczestnika)
CZAS TRWANIA: 10h szkoleniowych (zajęcia w sb od godz. 10.00)
MIEJSCE REALIZACJI: Poznań
Program:
start: 10.00
1. Poznajmy się.
2. Obserwacja – znamiona, użyteczność komunikacyjna.
3. Świat uczuć jako wyraz wewnętrznego dobrostanu.
4. Potrzeby uniwersalne, a ich indywidualna realizacja.
przerwa obiadowa: 45min.
1. Sztuka wyrażania próśb.
2. Żądanie w obliczu: „nie”.
3. Empatia w relacji terapeutycznej.
zakończenie warsztatu, ankieta ewaluacyjna: 17.30

więcej informacji na:http://i-hipoterapia.pl/