Konferencja / Conference
Kielce 2018

5 października 2016

Uczestnicy Projektu HO.R.S.E w Polsce

Uczestnicy Projektu HO.R.S.E w Polsce


Projekt “Horse Riding in Special Education for autistic children" realizowany jest w ramach Programu Erasmus+. Liderem projektu jest grecka organizacja EEEEK Serres (Pracownia Specjalistycznego Zawodowego Szkolenie i Dokształcania w Serres), a PTHip jest jednym z 6 partnerów. Pozostali partnerzy to KETHIS (Grecja), CIRCES (Włochy), DRUSTVO HIPPOS (Słowenia) oraz EQUI PARK i HIPODROM (Czechy).

W dniach 26-30 września br. gościmy uczestników Projektu HO.R.S.E. w Polsce. W ramach programu przygotowanego przez PTHip nasi goście odwiedzą ośrodki szkolno-rehabilitacyjno-wychowawcze, które włączyły hipoterapię do swoich programów terapeutycznych. Są to Centrum Rehabilitacji TPD „Helenów” w Międzylesiu, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zbylitowskiej Górze pod Tarnowem oraz Społeczną Szkołę Specjalną „Dać szansę” z Warszawy, której uczniowie korzystają z hipoterapii w ośrodku terapeutycznym Fundacji Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym HIPOTERAPIA na Ursynowie. Będą też gośćmi Fundacji SYNAPSIS, która od lat niesie profesjonalną pomoc dzieciom i dorosłym osobom z autyzmem i ich rodzinom oraz stara się wypracowywać systemowe rozwiązania poprawiające jakość ich życia. W ramach warszawskiej części spotkania odwiedzą także klubokawiarnię „Życie jest fajne” prowadzoną przez osoby autystyczne i zwiedzą warszawską starówkę. W drugiej części pobytu w Polsce, kolejne atrakcje - wyjazd do Krakowa, Tarnowa i Zbylitowskiej Góry.

Polscy specjaliści podzielą się swoją wiedzą z uczestnikami projektu w trakcie trzech warsztatów:
Mgr Joanna Dzwonkowska „Workshop about AAC”
Mgr Paulina Zawadzka – “Sensory processing disorders in children with autism”
Dr Magdalena Pikul “Methodology of research on the effects of Equine Assisted Interventions (EAI) for people with autism”


Spotkanie będzie też okazją do zaprezentowania przez wszystkich uczestników projektu, ich pracy z dziećmi autystycznymi prowadzonej metodą hipoterapii.

Kolejne spotkanie i wymiana doświadczeń odbędzie się w marcu 2017 r. na Słowenii.